Instalacje elektryczne w budownictwie – od czego zacząć?

Twoje instalacje elektryczne

Budując dom powinniśmy zatrudnić specjalistów, którzy wiedzą, jak poprowadzić instalację elektryczną, by była bezpieczna i długo nam służyła. O tym, jak wyglądają poszczególne etapy związane z tworzeniem instalacji, możecie dowiedzieć się z naszego artykułu – zapraszamy do lektury!

Kolejne etapy tworzenia instalacji elektrycznej w budownictwie

Budowa domu wiąże się z szeregiem działań – potrzebny jest projekt architektoniczny, pozwolenie na budowę ze strony administracji, ustalenia z ekipą budowlaną, projekt budowlany oraz wykonawczy. Na początku należy pamiętać o doprowadzeniu prądu oraz wody, co wiąże się z prowadzeniem uzgodnień, podpisaniem odpowiednich umów z dostawcami oraz wykonaniem przyłączy i poprowadzeniem odpowiednich instalacji, w tym elektrycznych. Nie musimy oczywiście wiedzieć, jak zbudować instalację elektryczną – możemy skorzystać z usług profesjonalnej firmy!

Projekt instalacji elektrycznej

Od czego zaczyna się tworzenie instalacji elektrycznych w budownictwie? Niezbędne jest oczywiście ich zaprojektowanie. Część osób bagatelizuje tę kwestię, a to spory błąd. Jeśli chcemy, by instalacje elektryczne domowe lub przemysłowe właściwie działały, musimy zadbać o rzetelnie wykonany projekt. Jeżeli będzie niedopracowany, to z dużym prawdopodobieństwem sama instalacja również taka będzie. Z tego powodu jego realizację powinno się powierzyć specjalistom, którzy przeanalizują nasze potrzeby i zaproponują właściwe rozwiązania

Obliczenie zapotrzebowania na moc elektryczną

Bardzo ważne jest ustalenie zapotrzebowania na moc elektryczną. To pozwoli wykonać instalację, która jest bezpieczna oraz wygodna w użytkowaniu. Dobrze jest zastanowić się nad tą kwestią na etapie projektu. Określając wraz z projektantem zapotrzebowanie na energię elektryczną powinniśmy uwzględnić liczbę użytkowników, specyfikę zasilania budynku, a także liczbę sprzętów AGD i RTV. Obliczając zapotrzebowanie, należy wziąć pod uwagę również moc, która jest konieczna do wykonania przyłączeń poza budynkiem.

Wybór wykonawcy instalacji

Jeśli posiadamy gotowy projekt, kolejnym krokiem jest wybór wykonawcy. To bardzo ważna decyzja, ponieważ jakość wykonania instalacji wpływa na bezpieczeństwo jej użytkowników, a także codzienny komfort korzystania. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy ESPE, która wykonuje instalacje elektryczne w budownictwie od podstaw. To specjaliści, którzy zrealizują dla Was kompleksową usługę – od zebrania wymagań i stworzenia projektu, przez jego wykonanie, aż po pomiary oraz opracowanie odpowiedniej dokumentacji.

Jako zespół wysoko wykwalifikowanych ekspertów z bogatym doświadczeniem jesteśmy w stanie zaoferować doskonałej jakości instalacje elektryczne w Łodzi. Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny. Staramy się dokładnie poznać jego potrzeby, by móc doradzić oraz dobrać najkorzystniejsze dla niego rozwiązanie. Bardzo zależy nam, by spełnić oczekiwania Zamawiającego pod względem ceny, jakości oraz terminu wykonanych prac. Jeśli więc interesuje Cię profesjonalny montaż instalacji elektrycznych, skontaktuj się z naszą firmą. Mamy za sobą wiele udanych realizacji, co potwierdzić mogą osoby, które skorzystały z naszych usług.
ESPE » Instalacje elektryczne w budownictwie – od czego zacząć?

Call Now Button